Příprava na focení

Příprava

Předpoklad, že je Vám jedno, jak na fotografiích budete vypadat je dost zcestný a proto je nutno dodržet několik rad, aby výsledek byl co nejlepší a mě, jako fotografovi zjednodušuje práci při úpravách.

  • holení a depilace (nejen intimních partií) neprovádějte v den focení. Ideální je cca 24hodin před samotným focením.
  • vlasy si umyjte den předem. Neumyté na fotkách vypadají špatně, čerstvě umyté nedrží tvar.
  • pupínky, akné a podobné „vady na kráse“ se nesnažte odstranit. Stejně se Vám to nepovede a mě přiděláte práci při retušování.
  • termín focení si vybírejte tak, aby jste mohla být odpočatá. Ne každá umí nedat na sobě znát probdělou noc před focením.
  • pozor na přímé slunce a řetízky, prstýnky apod.

Co s sebou brát a nebrat

Nebojte se vzít si na focení s sebou co nejvíce různých druhů oblečení. Kalhoty, rifle, svetry, trika, košile, polokošile, doplňky ( náramky, řetízky), sportovní oblečení, plavky, několik druhů spodního prádla atp. Vše záleží na tom, co budeme fotit. Vždy je ale lepší vybírat z více možností než se upnout předem na jednu. Nebojte se ani společenského oblečení – sak, kalhot atp.

Pokud se nedohodneme jinak, zcela jistě s sebou neberte své “miláčky” a to ani dvounohé ani čtyřnohé. Žádné kamarádky, kamarádi, tetičky, pejsci ani nic podobného. Ve výsledku by při focení rušili vás i mě. Toto se samozřejmě nevztahuje na domluvený doprovod – jedna osoba na jedno focení.

Den focení

Na focení přijďte včas, ani dříve (v ateliéru může být někdo před vámi) ani později (zbytečně tak sebe i mě připravujete o čas)

V případě dohodnuté vizážisty

Pokud se jakkoliv líčíte, v den focení to vynechejte. Postará se o vás vizážistka, které byste jen komplikovali práci.

Focení spodního prádla a plavek

Pokud se má fotit spodní prádlo/plavky, vezměte si na cestu co nejvolnější prádlo (nebo jděte bez něj). Totéž platí o ponožkách a prstýncích, které zanechávají proužky. Kůže je citlivá a otlaky mizí někdy až po několika desítkách minut.

Nepředvídatelné okolnosti

Pokud se stane něco zásadního a nemůžete dorazit, dejte mi vědět co nejdříve (stejně tak, pokud dorazíte později). Není nic horšího, než se připravit na focení, dojet do ateliéru a zjistit, že nikdo nedorazil. (Samy sebe tak přípravujete o peníze ze zálohy.)