Galerie

Portrét

Portrét… pojem tak obšírný, že co člověk, to jiný názor. Takže zde ukázka toho, co považuji za portrétovou fotografii já.

Profily

Profily… zde uvádím modelky a ostatní, s kterými mi stojí za to spolupracovat opakovaně.

Glamour

Glamour… fotografie minimálně oděných žen, částečně ukazujících krásné křivky svého těla, ale přeci jen z části zakryté kousky oděvu.

Alternativní akt

Alternativní akt… dost zvláštní pojem, pod který se dá v podstatě schovat cokoliv. Od pokusů až po velice odvážné fotografie dívek a žen.

Fashion

Fasfion … neboli fotografie, na kterých jede především o to, co má modelka na sobě.

Pokusy

Někdy člověk dostane chuť nafotit něco, co se vymyká běžným konvencím. A je dobře, že jsou modelky, které rády experimentují.

Akt

Akt… aneb krása těla… k tomu není co dodat. Ve většině případů se jedná o tělo ženské. Mužský akt mě tolik neříká a ani jej neumím.

Fotopásma

Některé fotografie pořizuji už s vědomím, že budou tvořit celek. A jako celek mohou, ale nemusí, o něčem vypovídat.


Fotografie zveřejněné v galeriích jsou určeny pro prohlížení. Jejich stahování a šíření je zakázáno jak autorským zákonem, tak tím, že slušný člověk to nedělá.

I přes to, že se snažím dodržovat autorský zákon a model release, dostal jsem se do potíží. Proto, není-li na fotografii markantní znak (pihy, jizvy, tetování a podobně) či obličej, neřeším otázku, zveřejnit, nebo nezveřejnit. V případě, že je modelka identifikovatelná, držím se smlouvy. Jako autor fotografií mám na zveřejnění výhradní právo, pokud dodržím AZ a smlouvu, která z něj vychází.

I když rád zkouším „nové tváře“, jsou situace, kdy sázím na jistotu. Proto některé modelky zde mají více fotografií, než je normální průměr. Tuhle možnost má ale v podstatě každá. Stačí jen být spolehlivou jak na domluvu termínu, času a dohodnutých témat, tak i dát do toho víc než jen si to „odstát“. Sebehezčí modelka, pokud do focení nedá i kus svého já, je pro mě méně zajímavá, než normální slečna „z ulice“, která jde do focení s elánem.